Income Breakdown
| TV Revenue | $226K |
| Matchday Revenue | $31K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $19K |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $599K |
| Staff Wages | $11K |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2028 |
$276K |
$682K |
$-405K |
$-13.8M |
| Jun 2028 |
$69K |
$685K |
$-616K |
$-13.4M |
| May 2028 |
$68K |
$688K |
$-620K |
$-12.8M |
| Apr 2028 |
$68K |
$693K |
$-624K |
$-12.1M |
| Mar 2028 |
$90K |
$679K |
$-590K |
$-11.5M |
| Feb 2028 |
$69K |
$660K |
$-592K |
$-10.9M |
| Jan 2028 |
$799K |
$1.1M |
$-349K |
$-10.3M |
| Dec 2027 |
$70K |
$648K |
$-577K |
$-10.0M |
| Nov 2027 |
$70K |
$633K |
$-563K |
$-9.4M |
| Oct 2027 |
$73K |
$933K |
$-859K |
$-8.8M |
| Sep 2027 |
$71K |
$609K |
$-538K |
$-8.0M |
| Aug 2027 |
$23K |
$612K |
$-589K |
$-7.5M |