Income Breakdown
| TV Revenue | $5.5M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $295K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $4.6M |
| Staff Wages | $19K |
| Transfer Amortization | $33K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $902K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$8.5M |
$5.6M |
$2.9M |
$96.9M |
| Dec 2028 |
$8.7M |
$5.4M |
$3.3M |
$93.9M |
| Nov 2028 |
$8.7M |
$5.1M |
$3.5M |
$90.6M |
| Oct 2028 |
$8.5M |
$5.2M |
$3.2M |
$87.0M |
| Sep 2028 |
$9.2M |
$4.8M |
$4.4M |
$83.8M |
| Aug 2028 |
$5.5M |
$4.3M |
$1.2M |
$79.3M |
| Jul 2028 |
$5.5M |
$4.5M |
$1.0M |
$78.1M |
| Jun 2028 |
$16.3M |
$4.1M |
$12.1M |
$77.9M |
| May 2028 |
$5.5M |
$5.2M |
$256K |
$65.7M |
| Apr 2028 |
$5.6M |
$3.8M |
$1.8M |
$65.4M |
| Mar 2028 |
$5.1M |
$4.2M |
$845K |
$63.6M |
| Feb 2028 |
$5.0M |
$3.4M |
$1.6M |
$62.8M |