Income Breakdown
| TV Revenue | $4.6M |
| TV Placement Bonus | $188K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $254K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $1.3M |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $892K |
| Staff Wages | $16K |
| Transfer Amortization | $3K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $668K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$6.6M |
$1.6M |
$5.0M |
$14.5M |
| Dec 2028 |
$2.5M |
$1.6M |
$951K |
$9.5M |
| Nov 2028 |
$2.5M |
$1.6M |
$970K |
$8.5M |
| Oct 2028 |
$2.6M |
$2.3M |
$275K |
$7.5M |
| Sep 2028 |
$2.8M |
$1.8M |
$925K |
$7.3M |
| Aug 2028 |
$2.7M |
$2.4M |
$328K |
$6.3M |
| Jul 2028 |
$2.7M |
$1.6M |
$1.1M |
$6.0M |
| Jun 2028 |
$2.7M |
$1.4M |
$1.3M |
$5.0M |
| May 2028 |
$1.9M |
$1.4M |
$496K |
$3.7M |
| Apr 2028 |
$1.8M |
$1.4M |
$409K |
$3.2M |
| Mar 2028 |
$1.8M |
$1.9M |
$-87K |
$2.8M |
| Feb 2028 |
$1.8M |
$2.0M |
$-191K |
$2.9M |