Income Breakdown
| TV Revenue | $3.9M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $88K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.3M |
| Staff Wages | $13K |
| Transfer Amortization | $10K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $3K |
| Facility Maintenance | $754K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$7.6M |
$2.1M |
$5.5M |
$35.9M |
| Aug 2028 |
$4.1M |
$2.0M |
$2.1M |
$30.4M |
| Jul 2028 |
$8.7M |
$2.8M |
$5.9M |
$28.3M |
| Jun 2028 |
$4.0M |
$2.3M |
$1.7M |
$22.4M |
| May 2028 |
$3.5M |
$2.8M |
$701K |
$20.7M |
| Apr 2028 |
$3.9M |
$1.8M |
$2.1M |
$20.0M |
| Mar 2028 |
$3.5M |
$1.7M |
$1.8M |
$17.9M |
| Feb 2028 |
$3.5M |
$1.5M |
$2.0M |
$16.0M |
| Jan 2028 |
$5.5M |
$1.5M |
$3.9M |
$14.0M |
| Dec 2027 |
$3.5M |
$1.5M |
$2.0M |
$10.1M |
| Nov 2027 |
$3.5M |
$1.8M |
$1.7M |
$8.1M |
| Oct 2027 |
$3.5M |
$1.9M |
$1.6M |
$6.4M |