Income Breakdown
| TV Revenue | $7.0M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $254K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $121K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $6.3M |
| Staff Wages | $22K |
| Transfer Amortization | $127K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $1.2M |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$7.3M |
$7.6M |
$-295K |
$176.6M |
| Jul 2029 |
$7.2M |
$8.4M |
$-1.2M |
$176.8M |
| Jun 2029 |
$6.0M |
$7.8M |
$-1.8M |
$177.9M |
| May 2029 |
$8.7M |
$8.9M |
$-207K |
$179.6M |
| Apr 2029 |
$14.5M |
$7.1M |
$7.4M |
$179.7M |
| Mar 2029 |
$14.4M |
$6.6M |
$7.8M |
$172.1M |
| Feb 2029 |
$11.8M |
$16.4M |
$-4.6M |
$164.1M |
| Jan 2029 |
$44.8M |
$7.6M |
$37.1M |
$174.8M |
| Dec 2028 |
$17.6M |
$9.1M |
$8.5M |
$137.7M |
| Nov 2028 |
$20.4M |
$7.8M |
$12.6M |
$129.2M |
| Oct 2028 |
$11.6M |
$8.2M |
$3.4M |
$116.6M |
| Sep 2028 |
$24.9M |
$7.1M |
$17.8M |
$113.1M |