Income Breakdown
| TV Revenue | $5.8M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $254K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $4.5M |
| Staff Wages | $84K |
| Transfer Amortization | $177K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $26K |
| Facility Maintenance | $794K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2027 |
$6.1M |
$5.6M |
$474K |
$44.8M |
| Jun 2027 |
$6.0M |
$5.8M |
$227K |
$44.2M |
| May 2027 |
$6.7M |
$5.3M |
$1.4M |
$43.8M |
| Apr 2027 |
$6.7M |
$5.0M |
$1.7M |
$42.3M |
| Mar 2027 |
$6.8M |
$5.2M |
$1.6M |
$40.4M |
| Feb 2027 |
$6.9M |
$5.2M |
$1.8M |
$38.6M |
| Jan 2027 |
$21.2M |
$5.3M |
$15.9M |
$36.7M |
| Dec 2026 |
$6.4M |
$5.1M |
$1.3M |
$20.6M |
| Nov 2026 |
$6.3M |
$5.3M |
$981K |
$19.1M |
| Oct 2026 |
$6.3M |
$6.7M |
$-395K |
$18.0M |
| Sep 2026 |
$2.5M |
$3.7M |
$-1.2M |
$18.2M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$27.9M |