Income Breakdown
| TV Revenue | $6.1M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $189K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.8M |
| Staff Wages | $17K |
| Transfer Amortization | $28K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $13K |
| Facility Maintenance | $972K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$6.3M |
$3.8M |
$2.5M |
$114.7M |
| Jul 2029 |
$6.3M |
$3.7M |
$2.6M |
$112.1M |
| Jun 2029 |
$6.4M |
$3.6M |
$2.7M |
$109.8M |
| May 2029 |
$7.0M |
$3.8M |
$3.2M |
$107.0M |
| Apr 2029 |
$6.2M |
$3.6M |
$2.7M |
$103.9M |
| Mar 2029 |
$5.6M |
$3.5M |
$2.0M |
$101.1M |
| Feb 2029 |
$6.1M |
$3.2M |
$2.9M |
$99.1M |
| Jan 2029 |
$9.3M |
$3.4M |
$5.9M |
$96.9M |
| Dec 2028 |
$5.6M |
$3.3M |
$2.3M |
$91.0M |
| Nov 2028 |
$5.5M |
$3.3M |
$2.2M |
$88.7M |
| Oct 2028 |
$5.5M |
$3.3M |
$2.2M |
$86.5M |
| Sep 2028 |
$5.4M |
$3.1M |
$2.3M |
$84.3M |