Income Breakdown
| TV Revenue | $2.2M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $83K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $949K |
| Staff Wages | $11K |
| Transfer Amortization | $6K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $701K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$2.4M |
$1.7M |
$750K |
$14.8M |
| Dec 2028 |
$3.1M |
$1.6M |
$1.4M |
$14.1M |
| Nov 2028 |
$2.3M |
$1.7M |
$627K |
$12.7M |
| Oct 2028 |
$2.3M |
$2.0M |
$323K |
$12.0M |
| Sep 2028 |
$2.3M |
$1.6M |
$658K |
$11.7M |
| Aug 2028 |
$2.2M |
$1.8M |
$413K |
$11.0M |
| Jul 2028 |
$2.8M |
$1.7M |
$1.1M |
$10.6M |
| Jun 2028 |
$2.5M |
$1.6M |
$940K |
$9.7M |
| May 2028 |
$2.3M |
$1.6M |
$627K |
$8.8M |
| Apr 2028 |
$2.2M |
$1.5M |
$706K |
$8.1M |
| Mar 2028 |
$2.2M |
$1.5M |
$669K |
$7.4M |
| Feb 2028 |
$2.2M |
$1.5M |
$667K |
$6.8M |