Income Breakdown
| TV Revenue | $5.6M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $426K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $350K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $5.5M |
| Staff Wages | $92K |
| Transfer Amortization | $10K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $94K |
| Facility Maintenance | $727K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Feb 2027 |
$6.4M |
$6.4M |
$-54K |
$9.1M |
| Jan 2027 |
$6.1M |
$6.3M |
$-201K |
$9.1M |
| Dec 2026 |
$2.3M |
$6.0M |
$-3.7M |
$9.3M |
| Nov 2026 |
$2.3M |
$6.1M |
$-3.8M |
$13.0M |
| Oct 2026 |
$2.3M |
$7.9M |
$-5.5M |
$16.7M |
| Sep 2026 |
$2.5M |
$5.1M |
$-2.7M |
$22.3M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$25.4M |