Income Breakdown
| TV Revenue | $1.9M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $125K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $10K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $642K |
| Staff Wages | $16K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $685K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2028 |
$2.0M |
$1.3M |
$699K |
$6.1M |
| Nov 2028 |
$2.2M |
$1.3M |
$902K |
$5.4M |
| Oct 2028 |
$2.1M |
$1.5M |
$532K |
$4.5M |
| Sep 2028 |
$2.0M |
$1.3M |
$744K |
$3.9M |
| Aug 2028 |
$1.8M |
$1.2M |
$626K |
$3.2M |
| Jul 2028 |
$2.0M |
$1.6M |
$380K |
$2.6M |
| Jun 2028 |
$2.1M |
$1.2M |
$898K |
$2.2M |
| May 2028 |
$1.9M |
$1.2M |
$671K |
$1.3M |
| Apr 2028 |
$1.8M |
$693K |
$1.1M |
$616K |
| Mar 2028 |
$1.9M |
$702K |
$1.2M |
$-520K |
| Feb 2028 |
$2.2M |
$743K |
$1.5M |
$-1.7M |
| Jan 2028 |
$1.9M |
$901K |
$972K |
$-3.2M |