Income Breakdown
| TV Revenue | $21K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $1K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $10K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $197K |
| Staff Wages | $42K |
| Transfer Amortization | $6K |
| Debt Interest | $2K |
| Loan Fees (Out) | $16K |
| Facility Maintenance | $145K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2027 |
$39K |
$407K |
$-368K |
$-407K |
| Jun 2027 |
$22K |
$407K |
$-384K |
$-45K |
| May 2027 |
$22K |
$398K |
$-376K |
$333K |
| Apr 2027 |
$22K |
$402K |
$-380K |
$703K |
| Mar 2027 |
$412K |
$378K |
$34K |
$1.1M |
| Feb 2027 |
$22K |
$411K |
$-389K |
$1.0M |
| Jan 2027 |
$37K |
$412K |
$-376K |
$1.4M |
| Dec 2026 |
$121K |
$422K |
$-301K |
$1.8M |
| Nov 2026 |
$22K |
$423K |
$-401K |
$2.1M |
| Oct 2026 |
$22K |
$491K |
$-469K |
$2.5M |
| Sep 2026 |
$22K |
$614K |
$-592K |
$3.1M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$3.8M |