Income Breakdown
| TV Revenue | $93K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $6K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $271K |
| Staff Wages | $29K |
| Transfer Amortization | $3K |
| Debt Interest | $144K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $115K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$99K |
$563K |
$-464K |
$-9.7M |
| Aug 2028 |
$1.9M |
$619K |
$1.3M |
$-9.3M |
| Jul 2028 |
$279K |
$685K |
$-406K |
$-10.6M |
| Jun 2028 |
$100K |
$692K |
$-591K |
$-10.2M |
| May 2028 |
$23K |
$739K |
$-716K |
$-9.6M |
| Apr 2028 |
$30K |
$694K |
$-664K |
$-8.9M |
| Mar 2028 |
$20K |
$589K |
$-569K |
$-8.2M |
| Feb 2028 |
$20K |
$580K |
$-561K |
$-7.7M |
| Jan 2028 |
$20K |
$905K |
$-885K |
$-7.1M |
| Dec 2027 |
$159K |
$567K |
$-408K |
$-6.2M |
| Nov 2027 |
$20K |
$629K |
$-610K |
$-5.8M |
| Oct 2027 |
$20K |
$683K |
$-663K |
$-5.2M |