Income Breakdown
| TV Revenue | $2.6M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $168K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $791K |
| Staff Wages | $31K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $623K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Oct 2027 |
$2.8M |
$1.4M |
$1.4M |
$2.3M |
| Sep 2027 |
$2.9M |
$1.3M |
$1.6M |
$918K |
| Aug 2027 |
$1.1M |
$796K |
$315K |
$-657K |
| Jul 2027 |
$1.1M |
$791K |
$301K |
$-972K |
| Jun 2027 |
$313K |
$794K |
$-480K |
$-1.3M |
| May 2027 |
$318K |
$829K |
$-510K |
$-793K |
| Apr 2027 |
$58K |
$800K |
$-742K |
$-283K |
| Mar 2027 |
$64K |
$787K |
$-724K |
$459K |
| Feb 2027 |
$89K |
$833K |
$-744K |
$1.2M |
| Jan 2027 |
$779K |
$794K |
$-15K |
$1.9M |
| Dec 2026 |
$65K |
$794K |
$-729K |
$1.9M |
| Nov 2026 |
$64K |
$795K |
$-732K |
$2.7M |