Income Breakdown
| TV Revenue | $406K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $24K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $3K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $185K |
| Staff Wages | $13K |
| Transfer Amortization | $333 |
| Debt Interest | $55K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $65K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$433K |
$318K |
$115K |
$-3.7M |
| Aug 2028 |
$906K |
$335K |
$570K |
$-3.9M |
| Jul 2028 |
$476K |
$331K |
$146K |
$-4.4M |
| Jun 2028 |
$482K |
$397K |
$85K |
$-4.6M |
| May 2028 |
$156K |
$347K |
$-191K |
$-4.7M |
| Apr 2028 |
$153K |
$344K |
$-191K |
$-4.5M |
| Mar 2028 |
$161K |
$330K |
$-169K |
$-4.3M |
| Feb 2028 |
$120K |
$394K |
$-274K |
$-4.1M |
| Jan 2028 |
$121K |
$495K |
$-374K |
$-3.8M |
| Dec 2027 |
$288K |
$316K |
$-28K |
$-3.5M |
| Nov 2027 |
$124K |
$313K |
$-190K |
$-3.4M |
| Oct 2027 |
$131K |
$345K |
$-215K |
$-3.2M |