Income Breakdown
| TV Revenue | $1K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $686 |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $25K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $214K |
| Staff Wages | $13K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $46K |
| Loan Fees (Out) | $809 |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2027 |
$27K |
$344K |
$-317K |
$-3.1M |
| Jul 2027 |
$9K |
$296K |
$-287K |
$-2.8M |
| Jun 2027 |
$2K |
$300K |
$-298K |
$-2.5M |
| May 2027 |
$2K |
$296K |
$-294K |
$-2.2M |
| Apr 2027 |
$2K |
$284K |
$-282K |
$-2.0M |
| Mar 2027 |
$2K |
$281K |
$-279K |
$-1.7M |
| Feb 2027 |
$65K |
$276K |
$-211K |
$-1.4M |
| Jan 2027 |
$2K |
$330K |
$-328K |
$-1.2M |
| Dec 2026 |
$8K |
$320K |
$-312K |
$-850K |
| Nov 2026 |
$16K |
$334K |
$-319K |
$-538K |
| Oct 2026 |
$50K |
$666K |
$-616K |
$-219K |
| Sep 2026 |
$173K |
$276K |
$-103K |
$397K |