Income Breakdown
| TV Revenue | $3.0M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $106K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.7M |
| Staff Wages | $54K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $689K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2027 |
$3.1M |
$2.4M |
$643K |
$4.1M |
| Jun 2027 |
$4.6M |
$2.4M |
$2.2M |
$3.5M |
| May 2027 |
$3.1M |
$2.4M |
$673K |
$1.3M |
| Apr 2027 |
$3.1M |
$1.9M |
$1.2M |
$620K |
| Mar 2027 |
$3.1M |
$1.9M |
$1.2M |
$-618K |
| Feb 2027 |
$3.1M |
$2.0M |
$1.1M |
$-1.8M |
| Jan 2027 |
$1.4M |
$2.1M |
$-763K |
$-2.9M |
| Dec 2026 |
$1.7M |
$2.0M |
$-337K |
$-2.1M |
| Nov 2026 |
$398K |
$2.0M |
$-1.6M |
$-1.8M |
| Oct 2026 |
$393K |
$3.0M |
$-2.6M |
$-125K |
| Sep 2026 |
$458K |
$1.1M |
$-688K |
$2.5M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$3.2M |