Income Breakdown
| TV Revenue | $406K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $24K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $10K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $185K |
| Staff Wages | $13K |
| Transfer Amortization | $479 |
| Debt Interest | $41K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $75K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$440K |
$315K |
$124K |
$-2.8M |
| Aug 2028 |
$437K |
$301K |
$136K |
$-2.9M |
| Jul 2028 |
$432K |
$302K |
$131K |
$-3.1M |
| Jun 2028 |
$438K |
$324K |
$114K |
$-3.2M |
| May 2028 |
$446K |
$397K |
$49K |
$-3.3M |
| Apr 2028 |
$145K |
$319K |
$-173K |
$-3.4M |
| Mar 2028 |
$135K |
$330K |
$-195K |
$-3.2M |
| Feb 2028 |
$183K |
$435K |
$-253K |
$-3.0M |
| Jan 2028 |
$135K |
$393K |
$-258K |
$-2.8M |
| Dec 2027 |
$389K |
$275K |
$113K |
$-2.5M |
| Nov 2027 |
$138K |
$338K |
$-200K |
$-2.6M |
| Oct 2027 |
$148K |
$295K |
$-146K |
$-2.4M |