Income Breakdown
| TV Revenue | $3.7M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $168K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $140K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.0M |
| Staff Wages | $20K |
| Transfer Amortization | $407K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $896K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$4.1M |
$4.4M |
$-255K |
$72.9M |
| Jul 2029 |
$3.8M |
$3.8M |
$10K |
$72.9M |
| Jun 2029 |
$10.5M |
$3.9M |
$6.6M |
$74.3M |
| May 2029 |
$3.8M |
$4.5M |
$-753K |
$67.3M |
| Apr 2029 |
$3.7M |
$4.4M |
$-630K |
$67.7M |
| Mar 2029 |
$3.7M |
$4.4M |
$-665K |
$67.9M |
| Feb 2029 |
$3.7M |
$4.2M |
$-539K |
$68.2M |
| Jan 2029 |
$4.4M |
$4.5M |
$-99K |
$68.4M |
| Dec 2028 |
$4.4M |
$4.0M |
$422K |
$68.1M |
| Nov 2028 |
$4.5M |
$4.2M |
$319K |
$67.3M |
| Oct 2028 |
$3.8M |
$4.9M |
$-1.1M |
$66.7M |
| Sep 2028 |
$3.7M |
$4.0M |
$-248K |
$67.4M |