Income Breakdown
| TV Revenue | $97K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $17K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $608K |
| Staff Wages | $44K |
| Transfer Amortization | $13K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $2K |
| Facility Maintenance | $50K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2027 |
$114K |
$716K |
$-602K |
$-28K |
| Feb 2027 |
$26K |
$703K |
$-677K |
$561K |
| Jan 2027 |
$35K |
$715K |
$-680K |
$1.2M |
| Dec 2026 |
$23K |
$718K |
$-694K |
$1.9M |
| Nov 2026 |
$24K |
$757K |
$-733K |
$2.6M |
| Oct 2026 |
$24K |
$927K |
$-903K |
$3.3M |
| Sep 2026 |
$242K |
$518K |
$-276K |
$4.2M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$5.1M |