Income Breakdown
| TV Revenue | $2.6M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $106K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $4.8M |
| Staff Wages | $67K |
| Transfer Amortization | $137K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $123K |
| Facility Maintenance | $826K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$2.7M |
$6.0M |
$-3.3M |
$31.9M |
| Aug 2028 |
$4.5M |
$5.5M |
$-1.0M |
$35.1M |
| Jul 2028 |
$5.4M |
$5.2M |
$157K |
$36.0M |
| Jun 2028 |
$10.2M |
$5.0M |
$5.2M |
$35.7M |
| May 2028 |
$4.0M |
$6.9M |
$-2.9M |
$30.4M |
| Apr 2028 |
$4.0M |
$5.5M |
$-1.6M |
$33.2M |
| Mar 2028 |
$3.9M |
$5.2M |
$-1.3M |
$34.6M |
| Feb 2028 |
$5.4M |
$5.2M |
$185K |
$35.7M |
| Jan 2028 |
$4.4M |
$5.0M |
$-641K |
$35.4M |
| Dec 2027 |
$4.0M |
$5.0M |
$-1.0M |
$35.9M |
| Nov 2027 |
$3.4M |
$5.1M |
$-1.7M |
$36.8M |
| Oct 2027 |
$4.1M |
$6.2M |
$-2.1M |
$38.4M |