Income Breakdown
| TV Revenue | $13K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $900 |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $4K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $272K |
| Staff Wages | $17K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $20K |
| Loan Fees (Out) | $1K |
| Facility Maintenance | $55K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Oct 2027 |
$18K |
$365K |
$-347K |
$-2.0M |
| Sep 2027 |
$21K |
$308K |
$-288K |
$-1.7M |
| Aug 2027 |
$21K |
$271K |
$-250K |
$-1.4M |
| Jul 2027 |
$27K |
$265K |
$-239K |
$-1.1M |
| Jun 2027 |
$21K |
$264K |
$-243K |
$-887K |
| May 2027 |
$204K |
$305K |
$-100K |
$-644K |
| Apr 2027 |
$21K |
$251K |
$-230K |
$-544K |
| Mar 2027 |
$21K |
$250K |
$-229K |
$-314K |
| Feb 2027 |
$66K |
$320K |
$-253K |
$-85K |
| Jan 2027 |
$26K |
$286K |
$-260K |
$168K |
| Dec 2026 |
$24K |
$281K |
$-257K |
$428K |
| Nov 2026 |
$7K |
$251K |
$-244K |
$685K |