Income Breakdown
| TV Revenue | $7K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $2K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $3K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $68K |
| Staff Wages | $968 |
| Transfer Amortization | $375 |
| Debt Interest | $111K |
| Loan Fees (Out) | $66K |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2029 |
$11K |
$316K |
$-305K |
$-7.6M |
| Jun 2029 |
$9K |
$244K |
$-235K |
$-7.3M |
| May 2029 |
$9K |
$284K |
$-274K |
$-7.0M |
| Apr 2029 |
$17K |
$239K |
$-222K |
$-6.7M |
| Mar 2029 |
$8K |
$233K |
$-225K |
$-6.5M |
| Feb 2029 |
$8K |
$257K |
$-249K |
$-6.3M |
| Jan 2029 |
$8K |
$499K |
$-491K |
$-6.1M |
| Dec 2028 |
$23K |
$212K |
$-189K |
$-5.6M |
| Nov 2028 |
$8K |
$224K |
$-216K |
$-5.4M |
| Oct 2028 |
$8K |
$232K |
$-223K |
$-5.2M |
| Sep 2028 |
$14K |
$295K |
$-281K |
$-4.9M |
| Aug 2028 |
$14K |
$252K |
$-238K |
$-4.7M |