Income Breakdown
| TV Revenue | $3.3M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $106K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.8M |
| Staff Wages | $39K |
| Transfer Amortization | $56K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $797K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Mar 2029 |
$4.6M |
$2.7M |
$1.9M |
$47.6M |
| Feb 2029 |
$6.1M |
$2.9M |
$3.2M |
$45.6M |
| Jan 2029 |
$5.0M |
$2.6M |
$2.4M |
$43.6M |
| Dec 2028 |
$5.8M |
$3.2M |
$2.6M |
$41.2M |
| Nov 2028 |
$6.3M |
$2.7M |
$3.5M |
$38.6M |
| Oct 2028 |
$4.6M |
$3.4M |
$1.2M |
$35.0M |
| Sep 2028 |
$6.9M |
$2.5M |
$4.4M |
$33.8M |
| Aug 2028 |
$4.0M |
$2.4M |
$1.6M |
$29.3M |
| Jul 2028 |
$4.1M |
$3.2M |
$864K |
$27.7M |
| Jun 2028 |
$9.5M |
$2.3M |
$7.1M |
$26.8M |
| May 2028 |
$4.0M |
$2.1M |
$1.9M |
$19.6M |
| Apr 2028 |
$4.0M |
$2.1M |
$1.8M |
$17.7M |