Income Breakdown
| TV Revenue | $377K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $80K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $133K |
| Staff Wages | $18K |
| Transfer Amortization | $1K |
| Debt Interest | $52K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $95K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$457K |
$476K |
$-19K |
$-3.7M |
| Dec 2028 |
$501K |
$301K |
$200K |
$-3.7M |
| Nov 2028 |
$457K |
$303K |
$154K |
$-3.9M |
| Oct 2028 |
$453K |
$313K |
$139K |
$-4.1M |
| Sep 2028 |
$209K |
$412K |
$-202K |
$-4.2M |
| Aug 2028 |
$227K |
$389K |
$-162K |
$-4.0M |
| Jul 2028 |
$220K |
$369K |
$-149K |
$-3.8M |
| Jun 2028 |
$63K |
$379K |
$-316K |
$-3.7M |
| May 2028 |
$60K |
$390K |
$-330K |
$-3.4M |
| Apr 2028 |
$67K |
$379K |
$-312K |
$-3.0M |
| Mar 2028 |
$127K |
$299K |
$-172K |
$-2.7M |
| Feb 2028 |
$165K |
$291K |
$-126K |
$-2.6M |