Income Breakdown
| TV Revenue | $3.8M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $172K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $59K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.3M |
| Staff Wages | $16K |
| Transfer Amortization | $275K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $10K |
| Facility Maintenance | $771K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$4.0M |
$3.4M |
$590K |
$44.6M |
| Jul 2029 |
$6.8M |
$4.3M |
$2.5M |
$43.8M |
| Jun 2029 |
$3.9M |
$3.3M |
$619K |
$41.2M |
| May 2029 |
$3.9M |
$3.3M |
$643K |
$40.3M |
| Apr 2029 |
$4.0M |
$4.1M |
$-80K |
$39.4M |
| Mar 2029 |
$4.0M |
$3.3M |
$662K |
$39.2M |
| Feb 2029 |
$4.6M |
$3.1M |
$1.4M |
$38.3M |
| Jan 2029 |
$4.6M |
$3.2M |
$1.4M |
$36.5M |
| Dec 2028 |
$4.2M |
$3.3M |
$919K |
$34.9M |
| Nov 2028 |
$4.2M |
$3.1M |
$1.0M |
$33.7M |
| Oct 2028 |
$4.1M |
$3.2M |
$843K |
$32.4M |
| Sep 2028 |
$4.1M |
$3.4M |
$671K |
$31.3M |