Income Breakdown
| TV Revenue | $1.0M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $172K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $429K |
| Staff Wages | $17K |
| Transfer Amortization | $6K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $45K |
| Facility Maintenance | $599K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$1.2M |
$1.1M |
$108K |
$378K |
| Aug 2028 |
$1.1M |
$581K |
$496K |
$458K |
| Jul 2028 |
$1.3M |
$583K |
$709K |
$-45K |
| Jun 2028 |
$1.1M |
$474K |
$596K |
$-760K |
| May 2028 |
$1.1M |
$513K |
$570K |
$-1.4M |
| Apr 2028 |
$1.1M |
$495K |
$600K |
$-1.9M |
| Mar 2028 |
$1.2M |
$526K |
$702K |
$-2.5M |
| Feb 2028 |
$1.2M |
$613K |
$600K |
$-3.3M |
| Jan 2028 |
$1.2M |
$900K |
$330K |
$-3.9M |
| Dec 2027 |
$434K |
$628K |
$-194K |
$-4.2M |
| Nov 2027 |
$137K |
$590K |
$-453K |
$-4.0M |
| Oct 2027 |
$140K |
$756K |
$-616K |
$-3.6M |