Income Breakdown
| TV Revenue | $2.5M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $123K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $2.4M |
| Staff Wages | $42K |
| Transfer Amortization | $44K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $732K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$2.6M |
$3.2M |
$-604K |
$24.0M |
| Aug 2028 |
$3.2M |
$2.3M |
$937K |
$24.5M |
| Jul 2028 |
$7.1M |
$2.5M |
$4.6M |
$23.5M |
| Jun 2028 |
$3.3M |
$2.1M |
$1.2M |
$18.9M |
| May 2028 |
$3.3M |
$2.1M |
$1.2M |
$17.6M |
| Apr 2028 |
$3.4M |
$3.5M |
$-114K |
$16.4M |
| Mar 2028 |
$3.4M |
$2.2M |
$1.3M |
$16.4M |
| Feb 2028 |
$3.5M |
$2.1M |
$1.4M |
$15.1M |
| Jan 2028 |
$3.5M |
$2.1M |
$1.4M |
$14.9M |
| Dec 2027 |
$3.4M |
$2.1M |
$1.3M |
$13.4M |
| Nov 2027 |
$3.1M |
$2.2M |
$922K |
$12.1M |
| Oct 2027 |
$2.7M |
$2.8M |
$-58K |
$11.2M |