Income Breakdown
| TV Revenue | $175K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $12K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $11K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $327K |
| Staff Wages | $40K |
| Transfer Amortization | $437 |
| Debt Interest | $4K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $115K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Feb 2027 |
$199K |
$486K |
$-287K |
$-688K |
| Jan 2027 |
$191K |
$499K |
$-309K |
$-401K |
| Dec 2026 |
$38K |
$479K |
$-440K |
$-93K |
| Nov 2026 |
$43K |
$477K |
$-435K |
$347K |
| Oct 2026 |
$43K |
$505K |
$-462K |
$781K |
| Sep 2026 |
$38K |
$274K |
$-236K |
$1.2M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$1.5M |