Income Breakdown
| TV Revenue | $918K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $172K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $550K |
| Staff Wages | $20K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $7K |
| Facility Maintenance | $588K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$1.1M |
$1.2M |
$-75K |
$2.0M |
| Aug 2028 |
$2.2M |
$1.4M |
$811K |
$2.0M |
| Jul 2028 |
$1.5M |
$1.5M |
$14K |
$1.2M |
| Jun 2028 |
$1.2M |
$1.5M |
$-314K |
$1.2M |
| May 2028 |
$1.2M |
$1.5M |
$-303K |
$1.5M |
| Apr 2028 |
$1.3M |
$1.7M |
$-351K |
$1.8M |
| Mar 2028 |
$1.5M |
$4.0M |
$-2.5M |
$2.2M |
| Feb 2028 |
$1.2M |
$3.7M |
$-2.5M |
$4.7M |
| Jan 2028 |
$1.3M |
$942K |
$344K |
$7.1M |
| Dec 2027 |
$467K |
$639K |
$-172K |
$6.8M |
| Nov 2027 |
$465K |
$641K |
$-176K |
$6.9M |
| Oct 2027 |
$503K |
$640K |
$-137K |
$7.1M |