Income Breakdown
| TV Revenue | $975K |
| Matchday Revenue | $984K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $172K |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $5.7M |
| Staff Wages | $93K |
| Facility Maintenance | $900K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Nov 2027 |
$2.7M |
$6.8M |
$-4.1M |
$70.5M |
| Oct 2027 |
$2.6M |
$7.6M |
$-5.0M |
$74.6M |
| Sep 2027 |
$2.7M |
$26.7M |
$-24.0M |
$79.6M |
| Aug 2027 |
$2.9M |
$6.2M |
$-3.3M |
$103.6M |
| Jul 2027 |
$10.3M |
$4.8M |
$5.6M |
$106.9M |
| Jun 2027 |
$1.9M |
$5.1M |
$-3.1M |
$101.4M |
| May 2027 |
$2.0M |
$6.1M |
$-4.1M |
$104.5M |
| Apr 2027 |
$1.9M |
$6.1M |
$-4.1M |
$108.6M |
| Mar 2027 |
$2.0M |
$5.1M |
$-3.1M |
$112.7M |
| Feb 2027 |
$2.8M |
$5.4M |
$-2.7M |
$115.8M |
| Jan 2027 |
$3.4M |
$5.3M |
$-1.9M |
$118.5M |
| Dec 2026 |
$2.4M |
$5.3M |
$-2.9M |
$120.4M |