Income Breakdown
| TV Revenue | $10.1M |
| TV Placement Bonus | $404K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $172K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $3.1M |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $5.7M |
| Staff Wages | $67K |
| Transfer Amortization | $565K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $960K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2028 |
$17.9M |
$7.3M |
$10.6M |
$100.7M |
| Jun 2028 |
$5.0M |
$6.4M |
$-1.4M |
$92.6M |
| May 2028 |
$5.1M |
$7.1M |
$-2.0M |
$93.4M |
| Apr 2028 |
$5.1M |
$8.7M |
$-3.6M |
$94.9M |
| Mar 2028 |
$4.5M |
$7.2M |
$-2.7M |
$97.9M |
| Feb 2028 |
$14.8M |
$7.9M |
$6.9M |
$102.8M |
| Jan 2028 |
$6.9M |
$7.8M |
$-881K |
$95.4M |
| Dec 2027 |
$5.1M |
$9.2M |
$-4.1M |
$95.8M |
| Nov 2027 |
$5.1M |
$8.5M |
$-3.4M |
$99.4M |
| Oct 2027 |
$4.2M |
$8.8M |
$-4.6M |
$102.3M |
| Sep 2027 |
$3.7M |
$8.0M |
$-4.3M |
$106.3M |
| Aug 2027 |
$6.0M |
$6.9M |
$-856K |
$110.1M |