Income Breakdown
| TV Revenue | $9K |
| Matchday Revenue | $6K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $686 |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $179K |
| Staff Wages | $10K |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$275K |
$285K |
$-10K |
$-5.3M |
| Aug 2028 |
$39K |
$234K |
$-195K |
$-5.2M |
| Jul 2028 |
$48K |
$208K |
$-160K |
$-5.1M |
| Jun 2028 |
$16K |
$212K |
$-195K |
$-4.9M |
| May 2028 |
$16K |
$212K |
$-195K |
$-4.7M |
| Apr 2028 |
$16K |
$216K |
$-200K |
$-4.5M |
| Mar 2028 |
$16K |
$216K |
$-200K |
$-4.3M |
| Feb 2028 |
$16K |
$216K |
$-200K |
$-4.1M |
| Jan 2028 |
$16K |
$402K |
$-386K |
$-3.9M |
| Dec 2027 |
$17K |
$222K |
$-206K |
$-3.5M |
| Nov 2027 |
$17K |
$248K |
$-232K |
$-3.3M |
| Oct 2027 |
$17K |
$401K |
$-384K |
$-3.1M |