Income Breakdown
| TV Revenue | $5.2M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $254K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $81K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $3.9M |
| Staff Wages | $54K |
| Transfer Amortization | $8K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $16K |
| Facility Maintenance | $758K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2027 |
$5.5M |
$4.7M |
$758K |
$16.6M |
| Jun 2027 |
$5.3M |
$4.8M |
$501K |
$15.8M |
| May 2027 |
$6.0M |
$5.1M |
$931K |
$15.3M |
| Apr 2027 |
$6.1M |
$4.5M |
$1.6M |
$14.3M |
| Mar 2027 |
$6.1M |
$4.4M |
$1.7M |
$12.7M |
| Feb 2027 |
$6.2M |
$4.4M |
$1.8M |
$11.1M |
| Jan 2027 |
$12.7M |
$4.7M |
$8.0M |
$9.3M |
| Dec 2026 |
$6.5M |
$4.7M |
$1.8M |
$1.3M |
| Nov 2026 |
$2.6M |
$4.2M |
$-1.6M |
$-536K |
| Oct 2026 |
$2.8M |
$4.9M |
$-2.1M |
$1.0M |
| Sep 2026 |
$1.1M |
$4.0M |
$-2.9M |
$3.1M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$6.3M |