Income Breakdown
| TV Revenue | $2.3M |
| TV Placement Bonus | $234K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $146K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.8M |
| Staff Wages | $42K |
| Transfer Amortization | $117K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $808K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$18.6M |
$2.7M |
$15.9M |
$59.2M |
| Aug 2028 |
$2.9M |
$2.9M |
$92K |
$43.2M |
| Jul 2028 |
$3.0M |
$2.9M |
$63K |
$43.0M |
| Jun 2028 |
$2.5M |
$2.8M |
$-286K |
$47.6M |
| May 2028 |
$2.5M |
$3.0M |
$-454K |
$47.8M |
| Apr 2028 |
$2.1M |
$2.6M |
$-570K |
$48.3M |
| Mar 2028 |
$3.0M |
$2.9M |
$74K |
$48.8M |
| Feb 2028 |
$3.5M |
$2.2M |
$1.3M |
$48.7M |
| Jan 2028 |
$11.4M |
$2.3M |
$9.1M |
$47.9M |
| Dec 2027 |
$10.0M |
$2.3M |
$7.6M |
$38.8M |
| Nov 2027 |
$10.0M |
$2.5M |
$7.5M |
$31.2M |
| Oct 2027 |
$6.8M |
$2.6M |
$4.2M |
$23.7M |