Income Breakdown
| TV Revenue | $1.2M |
| TV Placement Bonus | $124K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $58K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $89K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.0M |
| Staff Wages | $41K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $8K |
| Loan Fees (Out) | $30K |
| Facility Maintenance | $115K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2027 |
$1.6M |
$1.2M |
$433K |
$-1.3M |
| Jun 2027 |
$1.7M |
$1.2M |
$460K |
$-1.7M |
| May 2027 |
$421K |
$1.2M |
$-790K |
$-2.2M |
| Apr 2027 |
$122K |
$1.2M |
$-1.1M |
$-1.4M |
| Mar 2027 |
$211K |
$1.3M |
$-1.1M |
$-292K |
| Feb 2027 |
$141K |
$1.4M |
$-1.3M |
$803K |
| Jan 2027 |
$4.3M |
$1.1M |
$3.2M |
$2.1M |
| Dec 2026 |
$88K |
$1.1M |
$-1.0M |
$-1.2M |
| Nov 2026 |
$87K |
$1.1M |
$-998K |
$-153K |
| Oct 2026 |
$181K |
$1.1M |
$-941K |
$846K |
| Sep 2026 |
$471K |
$1.2M |
$-754K |
$1.8M |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$2.5M |