Income Breakdown
| TV Revenue | $1.0M |
| TV Placement Bonus | $205K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $61K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $57K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $439K |
| Staff Wages | $17K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $691K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$17.6M |
$1.1M |
$16.4M |
$34.2M |
| Aug 2028 |
$1.8M |
$1.2M |
$674K |
$17.8M |
| Jul 2028 |
$2.5M |
$1.1M |
$1.4M |
$17.1M |
| Jun 2028 |
$1.5M |
$1.1M |
$363K |
$15.7M |
| May 2028 |
$1.5M |
$1.1M |
$367K |
$15.3M |
| Apr 2028 |
$3.2M |
$1.2M |
$2.1M |
$14.9M |
| Mar 2028 |
$2.7M |
$1.2M |
$1.5M |
$12.9M |
| Feb 2028 |
$5.5M |
$1.8M |
$3.7M |
$11.3M |
| Jan 2028 |
$2.5M |
$1.1M |
$1.5M |
$7.7M |
| Dec 2027 |
$3.5M |
$755K |
$2.8M |
$6.2M |
| Nov 2027 |
$3.1M |
$546K |
$2.6M |
$3.4M |
| Oct 2027 |
$1.4M |
$584K |
$790K |
$815K |