Income Breakdown
| TV Revenue | $4.4M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $207K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $5.5M |
| Staff Wages | $51K |
| Transfer Amortization | $66K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $163K |
| Facility Maintenance | $923K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$5.9M |
$6.7M |
$-758K |
$61.4M |
| Dec 2028 |
$7.3M |
$6.0M |
$1.3M |
$62.1M |
| Nov 2028 |
$6.7M |
$6.1M |
$633K |
$60.8M |
| Oct 2028 |
$6.6M |
$8.0M |
$-1.4M |
$60.1M |
| Sep 2028 |
$9.2M |
$6.3M |
$2.9M |
$61.4M |
| Aug 2028 |
$4.5M |
$4.6M |
$-55K |
$58.4M |
| Jul 2028 |
$5.1M |
$4.6M |
$482K |
$58.3M |
| Jun 2028 |
$14.1M |
$4.4M |
$9.8M |
$57.8M |
| May 2028 |
$4.4M |
$4.5M |
$-106K |
$48.0M |
| Apr 2028 |
$4.4M |
$4.3M |
$116K |
$48.0M |
| Mar 2028 |
$5.0M |
$7.3M |
$-2.3M |
$47.8M |
| Feb 2028 |
$5.8M |
$4.9M |
$893K |
$50.1M |