Income Breakdown
| TV Revenue | $18K |
| Matchday Revenue | $7K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $686 |
| Prize Money | $3K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $50K |
| Staff Wages | $14K |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2027 |
$31K |
$134K |
$-103K |
$-873K |
| Jun 2027 |
$17K |
$134K |
$-117K |
$-770K |
| May 2027 |
$17K |
$134K |
$-116K |
$-653K |
| Apr 2027 |
$17K |
$138K |
$-121K |
$-537K |
| Mar 2027 |
$17K |
$138K |
$-121K |
$-416K |
| Feb 2027 |
$17K |
$138K |
$-121K |
$-295K |
| Jan 2027 |
$17K |
$146K |
$-129K |
$-174K |
| Dec 2026 |
$18K |
$142K |
$-124K |
$-45K |
| Nov 2026 |
$21K |
$150K |
$-129K |
$79K |
| Oct 2026 |
$19K |
$211K |
$-192K |
$208K |
| Sep 2026 |
$19K |
$119K |
$-100K |
$400K |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$500K |