Income Breakdown
| TV Revenue | $2.3M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $117K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.5M |
| Staff Wages | $62K |
| Transfer Amortization | $162K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $802K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jul 2028 |
$15.4M |
$2.6M |
$12.9M |
$45.2M |
| Jun 2028 |
$4.4M |
$2.4M |
$2.0M |
$34.9M |
| May 2028 |
$2.5M |
$2.4M |
$39K |
$32.7M |
| Apr 2028 |
$2.4M |
$2.8M |
$-331K |
$32.5M |
| Mar 2028 |
$2.4M |
$3.5M |
$-1.1M |
$32.7M |
| Feb 2028 |
$9.7M |
$2.4M |
$7.3M |
$33.6M |
| Jan 2028 |
$2.7M |
$2.4M |
$396K |
$32.8M |
| Dec 2027 |
$2.5M |
$2.7M |
$-249K |
$32.4M |
| Nov 2027 |
$2.5M |
$2.8M |
$-258K |
$32.6M |
| Oct 2027 |
$2.5M |
$3.0M |
$-514K |
$32.9M |
| Sep 2027 |
$3.0M |
$2.7M |
$322K |
$33.4M |
| Aug 2027 |
$3.6M |
$2.2M |
$1.4M |
$33.0M |