Income Breakdown
| TV Revenue | $6.6M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $476K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $7.8M |
| Staff Wages | $14K |
| Transfer Amortization | $323K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $1.2M |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$10.2M |
$9.4M |
$854K |
$171.8M |
| Jul 2029 |
$7.1M |
$8.8M |
$-1.7M |
$170.7M |
| Jun 2029 |
$32.2M |
$8.7M |
$23.6M |
$172.9M |
| May 2029 |
$7.2M |
$9.3M |
$-2.2M |
$149.0M |
| Apr 2029 |
$13.2M |
$12.3M |
$911K |
$150.8M |
| Mar 2029 |
$13.3M |
$10.9M |
$2.4M |
$149.6M |
| Feb 2029 |
$8.6M |
$10.1M |
$-1.5M |
$147.0M |
| Jan 2029 |
$14.6M |
$10.5M |
$4.1M |
$148.2M |
| Dec 2028 |
$16.2M |
$10.5M |
$5.7M |
$143.8M |
| Nov 2028 |
$15.5M |
$10.1M |
$5.4M |
$137.8M |
| Oct 2028 |
$11.7M |
$11.5M |
$182K |
$132.0M |
| Sep 2028 |
$24.0M |
$9.4M |
$14.6M |
$131.5M |