Income Breakdown
| TV Revenue | $209K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $1K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $19K |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $427K |
| Staff Wages | $49K |
| Transfer Amortization | $1K |
| Debt Interest | $95K |
| Loan Fees (Out) | $4K |
| Facility Maintenance | $135K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jun 2027 |
$229K |
$710K |
$-481K |
$-6.2M |
| May 2027 |
$18K |
$686K |
$-667K |
$-5.7M |
| Apr 2027 |
$18K |
$860K |
$-842K |
$-5.1M |
| Mar 2027 |
$18K |
$675K |
$-657K |
$-4.2M |
| Feb 2027 |
$18K |
$695K |
$-677K |
$-3.6M |
| Jan 2027 |
$26K |
$823K |
$-797K |
$-2.9M |
| Dec 2026 |
$35K |
$736K |
$-702K |
$-2.1M |
| Nov 2026 |
$36K |
$747K |
$-711K |
$-1.4M |
| Oct 2026 |
$86K |
$1.4M |
$-1.4M |
$-704K |
| Sep 2026 |
$50K |
$595K |
$-545K |
$654K |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$1.3M |