Income Breakdown
| TV Revenue | $1.7M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $542K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $42K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $6.6M |
| Staff Wages | $44K |
| Transfer Amortization | $438K |
| Debt Interest | $570K |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $215K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jan 2029 |
$2.3M |
$10.7M |
$-8.4M |
$-61.2M |
| Dec 2028 |
$2.3M |
$7.6M |
$-5.3M |
$-53.2M |
| Nov 2028 |
$2.1M |
$7.6M |
$-5.5M |
$-48.3M |
| Oct 2028 |
$2.3M |
$7.8M |
$-5.5M |
$-43.3M |
| Sep 2028 |
$2.3M |
$7.4M |
$-5.2M |
$-38.2M |
| Aug 2028 |
$2.3M |
$11.2M |
$-8.9M |
$-33.5M |
| Jul 2028 |
$2.3M |
$6.0M |
$-3.7M |
$-25.0M |
| Jun 2028 |
$4.9M |
$7.3M |
$-2.4M |
$-21.0M |
| May 2028 |
$2.3M |
$7.8M |
$-5.6M |
$-19.0M |
| Apr 2028 |
$2.1M |
$7.7M |
$-5.6M |
$-13.8M |
| Mar 2028 |
$2.1M |
$7.5M |
$-5.4M |
$-8.6M |
| Feb 2028 |
$18.1M |
$7.8M |
$10.3M |
$-3.6M |