Income Breakdown
| TV Revenue | $653 |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $45 |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $2K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $56K |
| Staff Wages | $27K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $19K |
| Loan Fees (Out) | $6K |
| Facility Maintenance | $85K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Apr 2027 |
$3K |
$194K |
$-191K |
$-1.3M |
| Mar 2027 |
$3K |
$180K |
$-178K |
$-1.1M |
| Feb 2027 |
$12K |
$187K |
$-175K |
$-950K |
| Jan 2027 |
$682 |
$217K |
$-217K |
$-775K |
| Dec 2026 |
$4K |
$169K |
$-165K |
$-558K |
| Nov 2026 |
$682 |
$167K |
$-166K |
$-393K |
| Oct 2026 |
$7K |
$176K |
$-169K |
$-226K |
| Sep 2026 |
$27K |
$184K |
$-157K |
$-57K |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$100K |