Income Breakdown
| TV Revenue | $2.5M |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $117K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $2K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $1.1M |
| Staff Wages | $20K |
| Transfer Amortization | $97K |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $0 |
| Facility Maintenance | $730K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Aug 2029 |
$2.6M |
$2.0M |
$599K |
$21.1M |
| Jul 2029 |
$2.6M |
$1.9M |
$684K |
$20.4M |
| Jun 2029 |
$5.1M |
$1.9M |
$3.2M |
$19.9M |
| May 2029 |
$2.5M |
$1.9M |
$638K |
$16.6M |
| Apr 2029 |
$2.5M |
$1.8M |
$688K |
$15.9M |
| Mar 2029 |
$2.6M |
$1.9M |
$719K |
$15.1M |
| Feb 2029 |
$2.6M |
$1.8M |
$736K |
$14.3M |
| Jan 2029 |
$2.7M |
$1.8M |
$921K |
$13.9M |
| Dec 2028 |
$2.9M |
$2.1M |
$833K |
$12.9M |
| Nov 2028 |
$2.4M |
$2.1M |
$292K |
$11.9M |
| Oct 2028 |
$2.7M |
$2.2M |
$499K |
$11.6M |
| Sep 2028 |
$3.5M |
$1.6M |
$1.9M |
$11.4M |