Income Breakdown
| TV Revenue | $899K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $20K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $562K |
| Staff Wages | $35K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $0 |
| Loan Fees (Out) | $3K |
| Facility Maintenance | $393K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Nov 2027 |
$4.5M |
$994K |
$3.5M |
$12.6M |
| Oct 2027 |
$2.7M |
$1.1M |
$1.6M |
$9.1M |
| Sep 2027 |
$4.6M |
$854K |
$3.7M |
$7.5M |
| Aug 2027 |
$948K |
$843K |
$105K |
$3.8M |
| Jul 2027 |
$934K |
$854K |
$80K |
$3.7M |
| Jun 2027 |
$2.1M |
$873K |
$1.2M |
$3.6M |
| May 2027 |
$905K |
$1.0M |
$-114K |
$2.4M |
| Apr 2027 |
$1.0M |
$976K |
$31K |
$2.5M |
| Mar 2027 |
$344K |
$873K |
$-529K |
$2.5M |
| Feb 2027 |
$291K |
$1.0M |
$-757K |
$3.0M |
| Jan 2027 |
$381K |
$876K |
$-495K |
$3.8M |
| Dec 2026 |
$79K |
$807K |
$-728K |
$4.2M |