Income Breakdown
| TV Revenue | $491 |
| Matchday Revenue | $960 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $45 |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $44K |
| Staff Wages | $23K |
| Facility Maintenance | $65K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Feb 2031 |
$8K |
$142K |
$-133K |
$56.6M |
| Jan 2031 |
$2.9M |
$131K |
$2.8M |
$56.8M |
| Dec 2030 |
$2.4M |
$133K |
$2.3M |
$54.0M |
| Nov 2030 |
$2.4M |
$133K |
$2.3M |
$51.7M |
| Oct 2030 |
$1.2M |
$133K |
$1.1M |
$49.5M |
| Sep 2030 |
$3.6M |
$133K |
$3.5M |
$48.4M |
| Aug 2030 |
$1K |
$133K |
$-132K |
$44.9M |
| Jul 2030 |
$8K |
$133K |
$-125K |
$45.0M |
| Jun 2030 |
$1K |
$133K |
$-132K |
$45.2M |
| May 2030 |
$1K |
$133K |
$-132K |
$45.3M |
| Apr 2030 |
$1K |
$133K |
$-131K |
$45.4M |
| Mar 2030 |
$1K |
$133K |
$-131K |
$45.6M |