Income Breakdown
| TV Revenue | $3K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $245 |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $3K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $134K |
| Staff Wages | $27K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $26K |
| Loan Fees (Out) | $4K |
| Facility Maintenance | $65K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Jun 2027 |
$6K |
$256K |
$-250K |
$-1.8M |
| May 2027 |
$7K |
$245K |
$-237K |
$-1.5M |
| Apr 2027 |
$8K |
$249K |
$-241K |
$-1.3M |
| Mar 2027 |
$23K |
$232K |
$-209K |
$-1.1M |
| Feb 2027 |
$12K |
$237K |
$-225K |
$-846K |
| Jan 2027 |
$4K |
$259K |
$-254K |
$-621K |
| Dec 2026 |
$89K |
$230K |
$-141K |
$-367K |
| Nov 2026 |
$4K |
$229K |
$-225K |
$-226K |
| Oct 2026 |
$4K |
$303K |
$-298K |
$-1K |
| Sep 2026 |
$4K |
$215K |
$-211K |
$297K |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$508K |