Income Breakdown
| TV Revenue | $13K |
| TV Placement Bonus | $0 |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $900 |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $745 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $134K |
| Staff Wages | $8K |
| Transfer Amortization | $0 |
| Debt Interest | $69K |
| Loan Fees (Out) | $59K |
| Facility Maintenance | $30K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Sep 2028 |
$15K |
$299K |
$-285K |
$-4.7M |
| Aug 2028 |
$14K |
$324K |
$-310K |
$-4.4M |
| Jul 2028 |
$62K |
$232K |
$-170K |
$-4.1M |
| Jun 2028 |
$14K |
$365K |
$-351K |
$-4.0M |
| May 2028 |
$56K |
$288K |
$-231K |
$-3.6M |
| Apr 2028 |
$13K |
$231K |
$-218K |
$-3.4M |
| Mar 2028 |
$14K |
$230K |
$-216K |
$-3.2M |
| Feb 2028 |
$24K |
$247K |
$-222K |
$-2.9M |
| Jan 2028 |
$14K |
$372K |
$-358K |
$-2.7M |
| Dec 2027 |
$11K |
$241K |
$-230K |
$-2.4M |
| Nov 2027 |
$13K |
$244K |
$-231K |
$-2.1M |
| Oct 2027 |
$47K |
$249K |
$-202K |
$-1.9M |