Income Breakdown
| TV Revenue | $22K |
| TV Placement Bonus | $4K |
| Matchday Revenue | $0 |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $1K |
| Domestic Cup Prize | $0 |
| Continental Prize | $0 |
| Prize Money | $0 |
| Loan Fees (In) | $3K |
Expense Breakdown
| Player Wages | $204K |
| Staff Wages | $25K |
| Transfer Amortization | $3K |
| Debt Interest | $3K |
| Loan Fees (Out) | $223K |
| Facility Maintenance | $135K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Feb 2027 |
$35K |
$593K |
$-559K |
$-791K |
| Jan 2027 |
$34K |
$332K |
$-299K |
$-235K |
| Dec 2026 |
$7K |
$313K |
$-305K |
$61K |
| Nov 2026 |
$6K |
$308K |
$-302K |
$363K |
| Oct 2026 |
$30K |
$302K |
$-272K |
$663K |
| Sep 2026 |
$625K |
$204K |
$422K |
$999K |
| Aug 2026 |
$0 |
$0 |
$0 |
$635K |