Income Breakdown
| TV Revenue | $55K |
| Matchday Revenue | $13K |
| Sponsorship | $0 |
| Merchandising | $4K |
| Prize Money | $0 |
Expense Breakdown
| Player Wages | $549K |
| Staff Wages | $10K |
| Facility Maintenance | $70K |
Income & Expenses
| Month |
Income |
Expenses |
Net Monthly |
Balance |
| Dec 2027 |
$71K |
$629K |
$-557K |
$-8.9M |
| Nov 2027 |
$71K |
$623K |
$-552K |
$-8.4M |
| Oct 2027 |
$71K |
$966K |
$-895K |
$-7.8M |
| Sep 2027 |
$70K |
$639K |
$-570K |
$-6.9M |
| Aug 2027 |
$71K |
$645K |
$-574K |
$-6.3M |
| Jul 2027 |
$24K |
$635K |
$-611K |
$-5.8M |
| Jun 2027 |
$25K |
$644K |
$-618K |
$-5.2M |
| May 2027 |
$24K |
$637K |
$-612K |
$-4.5M |
| Apr 2027 |
$24K |
$627K |
$-603K |
$-3.9M |
| Mar 2027 |
$24K |
$655K |
$-631K |
$-3.3M |
| Feb 2027 |
$25K |
$604K |
$-579K |
$-2.7M |
| Jan 2027 |
$1.1M |
$681K |
$370K |
$-2.1M |